Radio

                                     

 

Svētdienās no 16.05 līdz 17.00.

Radio personības

Roberts Buivids

 

Raidījuma moto ir "Atveriet sirdi dziesmai" un tā mērķis ir parādīt, ka papildus ikdienā LR2 dzirdamajam šlāgerim un popmūzikai Latvijā top arī citāda mūzika, ko rada dziesminieki, etnomūziķi, andergraunda un dažādu eksperimentālo žanru pārstāvji.

Visi zina, ka pēc pērlēm ir jānirst. Tāpēc, ja zināt kādu interesantu mūziķi, kas būtu pelnījis, lai par viņu šai raidījumā pastāsta, droši rakstiet - atveriet@lr2.lv!

 

http://lr2.lsm.lv/lv/lr2/raidijumi/atveriet-te-dziesma/ 

 

Augustā jau septītais Latvijas dziesminieku saiets!

 

 

Dziesminieki ir īpaši mūziķi un arī viņu klausītāji ir īpaši - ar vēlmi apstāties, ieklausīties un saprast un viens otru tie satiek īpašās vietās - mājīgās kafejnīcās un tējnīcās, Latvijas 1.Rokkafejnīcā notiekošajos Dziesmu vakaros un gada lielākajā dziesminieku notikumā - Jaunpiebalgas dabas saimniecībā "Lielkrūzes" notiekošajā Latvijas dziesminieku saietā, kam šogad būs svinama jau septītā jubileja.

Arī šīgada Saietu organizē paši dziesminieki - tā organizatoru komandā ir mūsu klausītājiem jau zināmie Uldis Kākulis un Egons Pičners, nemainīga ir arī Saieta norises vieta un laiks - augusta pirmā nedēļas nogale, tātad 5.-7.augusts, kad "Lielkrūzēs" sabrauks teju visi Latvijas dziesminieki, tiesa gan, koncertu dalībnieku saraksts vēl tikai top un tas tiks papildināts līdz pat pēdējam brīdim - vien piebildīšu, ka 2015.gada Saietā piedalījās 150 dziesminieku un dzejnieku.

Tāpat kā iepriekšējos, arī šai Saietā būs Neiepazīto dziesminieku koncerts, dažādas radošās darbnīcas, Lielkoncerts, nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem un ugunsskulptūras, tomēr programmā ir gaidāmas arī izmaiņas - tā Saietu ieskandinās nevis Lielkoncerts, bet Brīvā mikrofona koncerts un apritē atgriezīsies arī agrāk folkkoncertos piešķirtās Pāna un Pegaza balvas. Arī Ugunskuru naktī sadziedāšanās notiks ne tikai pie līdz šim jau ierastajiem Autordziesmu, Imanta Kalniņa un Tautasdziesmu ugunskuriem, bet arī pie Aizgājušo dziesminieku ugunskura, savukārt par godu Raimonda Paula 80.jubilejai pirmo reizi Saietā būs arī Maestro dziesmu ugunskurs, par kuru Uldis saka:

Raimonds Pauls ir Latvijas Dziesminieku dziesminieks, jo viņam vienmēr ir bijis, ko teikt un tāpēc es ceru, ka šis ugunskurs pārtaps tradīcijā!

Raidījumā izskan dziesminieku izpildītie skaņdarbi - Kārļa Kazāka "Kaijiņa", Ulda Kākuļa "Aizejot", Valda Atāla "Vientulība" un Egona Pičnera "Dziesmas debesīs iet".

 

 

 

Lai kara rati garām skrien,

Lai kāds pa mēness jūru brien,

Man vienalga tas viss, jo es esmu brīvs -

Vienatnē aizbēdzis dzīvs...

Dziesminieku ierakstiem, īpaši jau koncertierakstiem, piemīt īpaša enerģētika, īpaša aura un tā ir teju fiziski sajūtama arī jauno (toreiz abiem bija 31 gads) Ievas Akurateres un Arņa Miltiņa koncertā, kas 1985.gada pavasarī ierakstīts tā laika dziesminieku Mekā - Anglikāņu baznīcā (skaņu inženieris Mārtiņš Kacens).

Ja daudziem tā laika popmūzikas ierakstiem ir drīzāk vēsturiska un atmiņas rosinoša vērtība, tad šo ierakstu baudīt netraucē ne tā laika ierakstu tehnikas ierobežotās iespējas, ne laika zoba bojātā magnetofona lente un tam ir viens iemesls - tas ir patiess, jo tajā no sirds izdziedātas mūžīgās vērtības.

Raidījumā izskanējušā koncerta fragmentu dziesmu saraksts - Mīļdziesmiņa; Veltījums; Ceļojums; Vientuļais bruņinieks; Pusnakts žēlabas; Rīta stunda ir sieviete; Ne nieka man nevajag; Tik grūti, tik sarkanīgi; Izrādās, esmu par jaunu; Veltījums Dorianam Grejam; Mans brālis; Es vēlos redzēt nomodā; Kas ir, tas ir; Pasakām vajag ticēt; Lielais Kristaps; Nenāciet, neapsoliet; Vientuļnieks; Es redzēju jūriņā.

 

 

Iepazīstam jaunu dziesminieku duetu!

 

Pretstatā popmūzikai, kur neiztikt bez duetu izpildītajām dziesmām, Latvijas dziesminieku daiļradē dueti ir drīzāk izņēmums - tā uz intervijas brīdi atminējos vien Ievas Akurateres un Arņa Miltiņa gadiem ilgo radošo sadarbību un jācer, ka arī Anitas Zambares un Helvija Kārkliņa duetam būs ilgs mūžs - ilgāks par pirmo albumu, pie kura abi mūziķi strādā Andra Alviķa studijā.

Savulaik iepazinušies Siguldas orķestrī, Anita un Helvijs par savu autoru uzskata Ati Priedīti - komponista dziesmas astoņdesmitajos gados izpildījuši mūsu estrādes grandi Aija Kukule, Margarita Vilcāne un Žoržs Siksna, bet tagad Atis raksta ne tikai mūziku, bet arī vārdus un tie izskan divās raidījumā dzirdamajās dziesmās - "Pasaki man" un "Tikai līdz upei", bet skaņdarbā "It kā klusa šūpļa dziesma" izmantota Friča Bārdas dzeja.

Anita un Helvijs ir iekļāvušies arī Latvijas dziesminieku kustībā - tā abi ir koncertējuši "Bardu rudens" koncertos, tāpat duets jau divas reizes ir uzstājies Latvijas dziesminieku saietā "Lielkrūzēs" un plāno turp doties arī šogad, bet jau maijā plāno koncertēt Latvijas baznīcās - 14.maijā Allažu baznīcā, 15.maijā Krimuldas baznīca, bet 29.maijā Igates baznīcā:

tas skaistākais dziesminieku kustībā ir tas, ka ikviens, kuru uzrunā kāds teksts vai melodija, var paņemt ģitāru un ar šo dziesmu doties turp, kur sirds viņu aicina!

 

 

 

Radio NABA

        

 

Atrastās skaņas

Šodien raidījumā grupa "Zāle" ar albumu "Viņa", Luisa Line ar zviedru jidiša dziesmām un Lajko Felikss ar savu jauno albumu.

 

 

Raidījumā "Atrastās skaņas" 21. decembrī skanēs saulgriežu noskaņas mūzika no Latvijas 2015. gada tautas un pasaules mūzikas ražas: "Raxtu Raxti" albums "Es atradu tautasdziesmu", Kaspara Bārbala albums "Kurši", Oskara Jansona albums "Montserrat" un citi.

 

 

Pirmajā 2016. gada raidījumā "Atrastās skaņas"  - tradicionāli dziedājumi no Latvijas un Somijas: folkloras kopa "Upīte" ar albumu "Vusi lauds breinovuos" un trio "Värttinä" ar albumu "Viena", kā arī Imants Daksis, Mikus Čavarts un Tālis Gžibovskis latviešu pasaules mūzikas supergrupā "Pērkonvīri" ar albumu "DinDaru".​

 

 

KONTAKTI

 

facebook draugiem

 

+371 2 5677787

+371 2 6610056

 

 

under construction

Atbalstītāji, sadarbības partneri