Jaunumi

Tiekamies Lielkrūzēs Dziesminieku un tautas saietā”!

 

No cepures gaisma ausa,

No zobena saule lēca.

 

Jau pavisam drīz – 28.līdz 30.jūlijā dziesminieki tiksies Jaunpiebalgas novadā, lai pieskandinātu dabas saimniecības “Lielkrūzes” pakalnus. Visas trīs dienas skanēs dziesmas un mūzika, notiks ar mūziku,  dzīvesziņu un pašizziņu saistītas aktivitātes.

Gaidīsim visus ierodamies 28. jūlija pēcpusdienā, lai, izejot cauri Saieta sagaidīšanas vārtiem, nesteidzīgi iekārtotos, baudītu satikšanos vienam ar otru un darinātu Saieta kopīgo sauli, ko veidos ik katra personīgā saulīte. Piepildīsim savas saules šo dienu garumā ar dziesmu garu, aicināsim sauli būt kopā ar mums.

Pulksten 18 Saietu atklās koncerts “Es kaldinu zobentiņu”, kurā dzirdēsim jaunus vārdus, skaņas, dziesminiekus, tos, kuri muzikālajās izpausmēs rod savu savdabīgo skanējumu. Dziesminieks Silvestrs Sīlis muzicēs kopā ar blūza ģitāristu Jāni Vanadziņu un grupu; ar savu grupu uzstāsies Renārs Veličko; dabiskās balss atbrīvošanas un improvizācijas meistare Dana Indāne un Arvis Kantiševs apvienojušies duetā “Balssbalss” skandēs latviešu tautas dziesmas,  bītboksu un rīkles dziedājumus; dziesminieks Mikus Frišfelds muzicēs regeja noskaņās; meditatīvākas noskaņas raisīs Mikus Straume, Nils Īle kopā ar domubiedriem piedāvās ritmiski melodiskas improvizācijas “Saules ritmi”; Reinis Jaunais kopā ar grupu vedīs savas saules meklējumos pasaules ceļos, iepazīstinot ar “fingerstyle” ģitārspēli; koncerta noslēgumā muzicēs harizmātiskā dziedātāja LEILALI (Leila Alijeva).

Dziesmotā nakts turpināsies pie sadziedāšanās ugunskuriem. Dvēseļu ugunskurs ap sevi pulcēs Austras Pumpures un citu veļos aizgājušo dziesminieku dziesmu dziedātājus. Pie autordziesmu un dzejas ugunskura pulcēsies dziesminieki un dzejnieki. Kopā ar dainu mantru dziedātāju un pašizziņā, attīstībā un dabā vedēju Agri Vanagu varēs doties nakts spēka takā “Es tumsiņas nebijos”. Dziesmas spara ugunskurs solās būt skanīgs un mundrumu viesošs līdz pat Saules sagaidīšanai rītausmā.

Sestdiena kā allaž būs darbīgākā Saieta diena, to piepildīs dzeja, radoša darbošanās, meistarklases un, protams, dziesmas!

29. jūlija rīts sāksies pulksten 5.15 ar saullēkta sagaidīšanu un rīta spēka praksi. Dzejnieki savu vēsti nesīs ap 10. Dzejnieks, vides aktīvists Arvīds Ulme aicinās klātesošos iedziļināties mūsu senču zināšanās, kam sekos saruna un diskusija par mūsu zobeniem un saulēm.

Pulksten 10 durvis vērs amatnieku darbnīcas “Piecas puķes pie cepures”, kur varēs gatavot tāšu taures, iepazīt celma bungu, stabuļu u.c.instrumentu gatavošanu. Augošos vīrus aicināsim pagatavot savus zobenus un pārbaudīt izveicību, rīkojoties ar tiem. Savukārt mierīgāk sevi iepazīt aicinās Saules rakstu darbnīca, kur padarīt mūziku redzamu varēs ar krāsu un otu palīdzību.

Meistarklasēs “Sešas zvaigznes zobenā” sanākušos savas prasmes vairot mudinās skaņas, balss, vārda, tēla, kustību un spēka rituālu zinātāji. Šīs prasmes būtiskas ne tikai dziesminiekiem, bet ik katram no mums.

 

Dziesminieku koncerti sāks skanēt pulksten 13. Kārļa Kazāka, Mikus Straumes, Vinsenta Kūkoja, Elīnas Līces, Haralda Sīmaņa un Ulda Ozola koncerti mīsies ar citu Vidzemes, Latgales un Kurzemes dziesminieku dziesmām.

Pulksten 19 tiksimies lielkoncertā “No zobena saule lēca”, kurā uzstāsies Latvijas labākie un iemīļotākie dziesminieki. Koncertu noslēgs Dziesminieku saieta kopāsaucējs, dziesminieks Uldis Kākulis ar radošās apvienības “Zvani” koncertu un Agra un Kristapa Dzilnu veidotās Saieta ugunsskulptūras iedegšanu.

Svētdienas priekšpusdienā pulksten 11 senču spēka vārdus dziedās un spēlēs etnomūzikas grupa “Vairogi”. Pēc tās savā mīlestības maizes riecienā dalīsies Valdis Atāls ar draugiem – dziesminiekiem koncertā “Mājupceļš”, kurā kopīgās dziesmās vienosies visi klātesošie.  Lai Saietā gūto iedvesmu un spēku nesam katrs savā sētā līdz nākošajai tikšanās reizei. Latvijas dziesminieku un tautas saietu noslēgs uguns spēka rituāls kopā ar folkloras un seno cīņu kopu “Vilkači”.

 

Saietā piedalās: Agita Draguna, Aivars Lapšāns, Aivars Legzdiņš, Andris Akmentiņš, Andris Liniņš, Anita Zambare, Anna Zobena,  Arnis Čakstiņš, Arnis Mincenhofs, Arnolds Martins Kārklis, Artis Kronbergs, Arvis Kantiševs, DANA INDĀNE, DINĀRS GULBIS, Jānis Anna Vilciņš, Edgars Skujenieks, Edīte Punka, Edmunds Asermanis, Eduards Cauna,  EgA, ELĪNA LĪCE, Ģirts Rāviņš, HARALDS SĪMANIS, Ilmārs Romančuks, Ilze Grunte, Inese Muižniece, Jānis Dzenis, Jānis Mājenieks, Jānis Vanadziņš, KĀRLIS KAZĀKS, Kaspars Cīrulis, LEILALI (Leila Alijeva), Liene Narciss, Matīss Pavītols, MIKUS FRIŠFELDS, MIKUS STRAUME, NILS ĪLE ar grupu, r/a “ZVANI”, Raimonda Vazdika, REIŅA JAUNĀ TRIO, RENĀRS VELIČKO ar grupu, SILVESTRS SĪLIS ar grupu, ULDIS KĀKULIS, ULDIS OZOLS, VALDIS ATĀLS, VILKAČI, VINSENTS KŪKOJS u.c.dziesminieki, mūziķi un dzejnieki. Meistarklašu un norišu vadītāji: Agris Vanags. Eduards Klints. Dana Indāne. Folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”. Gatis Cīrulis. Inese Ločmele. Inga un Andris Graumaņi. Imants Spridzāns. Jūlija Jansone. Līga Reitere. Mārīte Priekule. Praktiskās Pirtniecības skola.

 

No Saieta katram būs iespēja mājās aizvest Saieta dziesminieku pēdējā gada dziesmu albumu CD formātā. Tāpat būs pieejami pagājušā Saieta dziesmu albumi “Tēva dubļi sidraboti” un citu dziesminieku ieraksti.

Pasākuma laikā darbosies pirts un pirtnieki, kafejnīca. Pieejama peldvieta, nakšņošana telšu pilsētiņā.

Gaidām ciemos! Esam! 

 

 

KONTAKTI

 

facebook draugiem

 

+371 2 9146397

Lielkrūzes,
Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas novads,
LV-4125

 

 

Atbalstītāji, sadarbības partneri