Andžejs Beļēvičs

Personīgā informācija

  • Dzimis: 1972. g. 6. jūnijs
  • Dzīvo: Talsi
  • E-pasts: anjejs@gmail.com
  • Tālrunis: +371 28448672
Social:

Biogrāfija

Ar ģitāru kopā esmu jau vairāk kā 20 gadu. Dziesmošana un savu dziesmu radīšana sākās līdz ar pirmajiem akordiem – vienkāršāk un interesantāk šķita  radīt mūziku un tekstus pašam nekā meklēt akordus un veidus, kā izspēlēt un iemācīties citu sacerēto. Protams, pirmās dziesmas sen ir noslīkušas aizmirstībā.

Teksts dziesmās ir nozīmīgākais elements – nevaru izmantot tekstu, kurš nesaslēdzas ar mani. Ja pirmsākumos dziesmās izmantoju tikai paša sacerētus tekstus, tad šobrīd vairāk tiek izmantota latviešu dzejnieku dzeja. Lai tas būtu Edvīns Raups, Olafs Gūtmanis, Aleksandrs Čaks vai Gatis Krūmiņš, Gunta Šnipke, Linards Tauns vai Pēters Brūveris – tekstam ir jāuzrunā un jāsasaucas ar manu pasauli. Dziesmas, kuru teksti kāda iemesla dēļ neiztur vai nespēj vairs uzturēt šo saikni, ilgi nedzīvo un nemanāmi pagaist no repertuāra.

Reti kura dziesma paliek sastingusi un nemainīgi statiska savā veidolā, tieši tāda kā radīta – tā var mainīties un gadu gaitā var pārvērsties pavisam par ko citu, nekā iecerēts un veidots sacerot. Iespējams, šis ir viens no iemesliem kāpēc dziesmas nav ierakstītas un klejo interneta dzīlēs tikai darba skiču un dažu dzīvu izpildījumu formātā.

Intervijas - sarunas

Galerija

x