Anita Zambare

Dziedātāja

Personīgā informācija

  • Dzīves vieta Sigulda
  • Ieraksti - izdotie CD (arī iegādes iespēja) - atsevišķu dziesmu ieraksti
Social:

Biogrāfija

Dziedu kopš sevi atceros. Un pirmā kopā sadziedāšana ir aizsākusies ģimenē. Savukārt profesionālās mūzikas apguves aizsākumi ir notikuši jau uzsākot skolas gaitas. Sākotnēji klavieres, bet vēlāk kā specialitāte tika apgūta flautas spēle un muzicēšana orķestrī. Arī skolas gaitās tika uzsākta vokālo prasmju apgūšana studijā pie mūziķa, dzejnieka, komponista, pedagoga Ata Priedīša. Un radošā sadarbība ar Ati Priedīti turpinās vēl aizvien, dziedot autora sacerētās dziesmas.

Profesionālās mūzikas apgūšana ir tupinājusies arī RPIVA: bakalaura un maģistra grāds iegūts kā populārās mūzikas vokālais pedagogs. Savukārt akadēmiskais maģistra grāds ir iegūts JVLMA muzikoloģijas specialitātē. Interesē populārās mūzikas pētniecība, kultūras, subkultūras – to rašanās cēloņi, kopsakarības un konteksti. Viena no pētniecības interešu laukiem ir arī folkmūzikas/dziesminieku scēna.

Dziesmas, kuras dziedu ir tās, kuras mani pašu uzrunā, un tās, kuras es tajā brīdī vislabāk saprotu. Vienas konkrētas formulas nav. Tās vienkārši notiek kopā ar mani.

Ļoti bieži kopā muzicēju ar novadnieku Helviju Kārkliņu. Kopā ir tapuši vairāki dziesmu ieraksti. Arī pati saceru dziesmas, kad tās atnāk un ir iedvesma. Bet iespējams, man ir vajadzīgāka lielāka drosme.


Anita Zambare: Youtube
Anita Zambare: Soundcloud
Anita Zambare: Draugiem

Galerija

x