Austrasbērni

Personīgā informācija

  • Dzimšanas gads/datums: Austrasbērniem tas katram ir gana individuāls, tomēr, ja skatāmies idejiski, tad 1975. gads, kad Austrai Pumpurei bija pirmais koncerts, varētu kļūt arī par Austrasbērnu dzimšanas gadu.
  • Dzīvesvieta: Galvenokārt Liepāja un Rīga, taču ir Austrasbērni arī citās Latvijas pilsētās. Daži atrodas ārvalstīs: Vācijā, Luksemburgā u.c.
  • E-pasts: info@austrasistaba.lv
  • Tālruņa nr. +371 26131435
  • Ieraksti - izdotie CD (arī iegādes iespēja) - atsevišķu dziesmu ieraksti
Social:

Biogrāfija

Austrasbērni ir leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, domubiedri un draugi. Pašlaik aktīvi muzicējoši ir 20-30 ģitāristu, koklētāju un dziedātāju, taču kopējais Austrasbērnu neskaitāmais skaits, visticamāk, mērāms simtos, jo ģitārspēli pie Austras Pumpures Liepājā apguvuši ļoti daudz dažādu paaudžu cilvēku. Austra Pumpure Latvijā uzskatāma par dziesminieku kustības iedvesmotāju, jo, pateicoties viņas koncertiem un to neformālajiem pēckoncertiem, viņa pulcēja ap sevi radošos ļaudis un ar savu darbību un dzīves filozofiju iedvesmoja tos radīt pašiem savas dziesmas. Pati Austra nekomponēja, toties deva iedvesmu. Austrasbērnu vidū ir daudz dziesminieku ar pašsacerētām kompozīcijām, piemēram, Agita Kaužēna, Anta Eņģele, Ieva Akuratere, Silvija Silava, Kristīne Locika, Inta Pauļuka, Vita Krūmiņa, Laine Ligere-Stengrevica, Ēriks Pozemkovskis, Juris Hiršs, Uldis Ozols, Arnis Miltiņš, Andris Mičulis, Kristaps Sudmalis un daudzi citi. Reizēs, kad Austrasbērni uzstājas kopā, viņu repertuārā tradicionāli ir Imanta Kalniņa dziesmas, latviešu tautasdziesmas un arī pašsacerētās melodijas. Austrasbērni katrs savā veidā un varēšanā turpina Austras stāstu un viņas muzicēšanas manieri, akcentējot vēstījuma nodošanu, attieksmi pret dziesmu un klausītājiem, ieklausīšanos, domas raidīšanu, kā arī veselīgu humoru un gaišu dzīves skatījumu.

Austrasbērnu kopīgo radošo darbību atspoguļo audio un video ieraksti kopā ar Austru Pumpuri. Katrs Austrasbērns (dziesmu autors) ir atsevišķs stāsts, un katram ir savi audio un video ieraksti. Viens no jaunākajiem video ierakstiem ir fragments no Austrasbērnu koncerta “Austraskoks” Dziesmu svētkos Vērmanes dārzā 2018.gada 4.jūlijā: Video

Galerija

x