Elīna Līce

Personīgā informācija

  • Dzimusi: 1979. g.22.jūlijs
  • Dzīvesvieta: Jūrmala, Latvija, vasarās arī Cesvaine.
  • E-pasts etma@ inbox.lv
  • Sociālie tīkli Facebook, draugiem.lv („draugos”arī kā Elīna Madara Līce )
  • Izdotie ieraksti: - Izdotie CD : „Avendesoras lapas I”, „Avendesoras lapas II”( pasakmājas „Undīne”koncertieraksti. Nav pārdošanā, bet, ja sirsnīgi sarunā, varu uzdāvināt.).
  • Izdotie ieraksti: Atsevišķu dziesmu ieraksti (grupa „Baobabs”’ ) klausāmi mūsdienu tautas mūzikas izlasēs „Sviests 2„ ” „Sviests 3” un „Native music 5” tradicional/folk/world music/Latvia.
  • Izdotie ieraksti: 8.Latvijas dziesminieku un tautas albumā „No zobena saule lēca”.
  • Papildus: Atsevišķu manu dziesmu ieraksti un diezgan plašs„Baobaba”repertuārs atrodams LR fonotēkā.

Biogrāfija

Dziedu kopš .bērnības, kā folkmūziķe sāku figurēt ap 2000 gadu pasaku mājā „Undīne”.. Dziedu par būtisko – vai tās būtu iekšējās pasaules norises , kas izpaužas autormūzikā vai dažādu tautu melodijas u.c. mūzika.Spēlēju .ģitāru, klavieres, stabules, mutes  ermoņikas un retu reizi oļus… Muzicēju kopā ar ar laimīgā gadījumā satiktajiem. Un tam ir periodisks raksturs. Ir bijusi sadarbība ar Eināru Kvili, Gati Vanagu ,Arni Miltiņu, šobrīd  ar Arti Mudeli -Krūmu, kura zvongo spēles pavadībā lasu savu dzeju.Kā mūziķe esmu darbojusies arī  Lāsmai Kugrēnai veltītajā jubilejas izrādē „Jaucības un nejaucības”. Savulaik biju pasaules mūzikas grupas „Babobabs” vadītāja un soliste…. Dziesmas rakstu pati, tām izmantoju gan savus vārdus, gan citu dzejnieku radīto (piem., K. Skujenieka, G. Mistrālas, A. Līces, Ā. Elksnes, V. Kriles vārdus). Dažkārt spēlēju arī citu autoru dziesmas . Lielu repertuāra daļu veido tautasdziesmas un dažādu tautu melodijas, kuru „uzrakšanā” un tālāknešanā rodu lielu prieku.

Tā kā esmu arī dzejniece, mani var lasīt dažādos kopkrājumos un periodikā. Ir iznākušas 2 manas dzejas  grāmatas : „Tik tuvu pie …”( kopā ar Andu Līci 2008)un „Redzu”(2018.), kas šogad tika nominēta Dzejas dienu balvai. …

 

Savās dziesmās un dzejā runāju par būtisko, trauslo un saudzējamo. Arī laiku, tā ritējumu. Par mūsu atbildību un skaistumu sevis tapšanas priekšā. Kur katrs esam tikai pavediens – lai arī bezgalīgi skaists –cilvēces audeklā. Arī par brīvību un piederības izjūtu, Dieva klātieni sastaptajā cilvēkā…

Saites uz mūziku, intervijām, presi:

Saites uz mūziku:

Galerija

x