Uldis Punkstiņš (apvienība VEGA kopā ar Aivaru Punkstiņu)

Personīgā informācija

  • Dzimis: 18.09.1961
  • Dzīvo: Valmiera
Social:

Biogrāfija

Uldis Punkstiņš skatuves gaitas sācis jau pagājušā gadsimta 70-o gadu vidū, Tautas estrādes ansambļa „Kvelde” sastāvā. Vecākās paaudzes ļaudis šo ansambli vislabāk atcerēsies tā vadītāja Mārča Kalniņa dziesmas „Laimes putns” dēļ. Uldis šajā grupā iesaistījās, kad tās līderis bija Aivars Krūmiņš, 14 gadu vecumā. Uldis atceras, ka šai laikā dziedājis dažas dziesmiņas no Donija Osmonda repertuāra (piem., „Lonely Boy”), kopā ar mammu Brigitu Punkstiņu – Gunāra Freidenfelda „Vecmāmiņai”, u.c. Ansamblis aktīvi koncertējis gan Latvijā, gan „brālīgajās padomju republikās”.
80-gadu otrā pusē, pēc atgriešanās no dienesta, kur pulka korī dziedājis „Piefrontes lakstīgalu” un citas padomju armijnieku dziesmas, Uldis nostājies pie ansambļa „Kaugurieši” šūpuļa. Tolaik tas pārstāvēja pieValmieras kolhozu ar tādu pašu nosaukumu. Ansamblis darbojies vairāku mūziķu vadībā, bet visstabilāko sniegumu grupa devusi Andra Vildera laikā. Sākot no pirmās „Ziņģes” (1992), „Kaugurieši” ir vairāku šo festivālu dalībnieki. Iznākuši dziesmu albumi, kā „Melnais vīns”, „Gaujmalas krastos”, „Gundegas”, „Nekliedziet, dzērves”.
Apvienības B’D sastāvā Uldis savulaik daudz uzstājies bērnu auditorijas priekšā, rakstījis scenārijus un dziesmas teatralizētiem uzvedumiem. 2014 iznācis Ulda izdevums bērniem „Lielā ķeza” ar stāstu dzejā, dziesmu tekstiem un notīm un CD ar dziesmām, ko iedziedājis pats Uldis Punkstiņš ar savu meitu Annu Paulu. Ulda folkloras vākums tāmnieku dialektā apkopots divās grāmatās „Zvaigžņotaj zemite” (I un II). Tajās apkopoti Ziemeļkurzemes tautasdziesmu teksti, ticējumi, teikas.
Ulda brālēns Aivars Punkstiņš ir jūrnieks, un savas dziesmas vairāk raksta brīvbrīdī uz kuģa. Viņš – arī Ventspils Tautas teātra aktieris. Abi „mājas kārtībā” sadziedājuši jau sen, bet kopējs veikums realizējies skaņu diskā VEGA – „Lido, dūja”. Liels pārsteigums ir tā nokļūšana „Zelta Mikrofona” balvas nominantu vidū.
Arī Uldis ir ventiņš, tāpēc uzstāšanās reizēs skan „ventiņu mēle”, Aivara stāstījums par piedzīvoto tālās pasaules jūrās un dziesmas. Tās skanējušas Bīriņos, Kuldīgā, Rūjienā, Valkā, Valmierā, Ventspilī. Dažā festivālā Uldim gan nācies uzstāties vienam (gan kopā ar pavadošo grupu), jo Aivars devies jūrā. Tekstus savām dziesmām rakstām paši, tādēļ nereti tajos atainojas pašu piedzīvotais vai iedomāta glezna, kura, mūsu gadurita vai dzīves apstākļu iespaidota, varētu tapt.
Jāpiezīmē, ka nosaukumu VEGA brālēni Punkstiņi aizņēmušies no upēm, kuru krastos katrs dzīvo – viens pie VEntas, otrs pie GAujas. Tas tāpēc izveidojas par pārnovadu projektu no Kursas līdz Vidzemei. Un vasaras naktīs pāri šiem novadiem spīd arī Vega – zvaigzne „muzikālajā” Liras zvaigznājā.

8.,9. – Mūsu dziesmas un par mums rakstīto var iepazīt augstākminētās vietās feisbukā un jūtūbē.

2014 iznācis dziesmu albums (CD) „Lido, dūja”. Tagad (2019) sagatavošanā otrais – „Tas ir viss, kas pieder man”.

Galerija

x